موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
تماس با ما اطلاعات شعب ورود اعضا صفحه اصلی
گروه : داخلی
تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ
وزیر بهداشت چهارشنبه گذشته استعفای خود را تقدیم کرد/ سال ٩١ سال ظلم به بهداشت و درمان بود
ایرج حریرچی، قائم مقام و سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در کشور تورمی هستیم و رشد ما برابر بودجه عمومی دولت بوده است، تصریح کرد: از سال ٩١ که سال ظلم به بهداشت و درمان مردم بود تا سال ٩٧ که در دولت تدبیر و امید هستیم، بودجه وزارت بهداشت فقط هفت دهم درصد رشد داشته است و سهم ما ۶.۱ از بودجه عمومی و امسال ۶.۸ درصد از بودجه دولت بوده است.
وزیر بهداشت چهارشنبه گذشته استعفای خود را تقدیم کرد/ سال ٩١ سال ظلم به بهداشت و درمان بود
شرح کامل :

 ایرج حریرچی در برنامه حالا خورشید اظهار کرد: وزارت بهداشت قصد ندارد با اعداد و ارقام بازی کند و در این شرایط مردم به آرامش و امید نیاز دارند.

وی گفت: ماده ۴۶ و تبصره ۱۴ امسال ۹۸ هزار میلیارد تومان برای هدفمندی یارانه‌ها پول دارد و برای سال بعد لایحه ۱۴۲ هزار میلیارد تومان است که ده درصد آن ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود و این مبلغ هیچ وقت کامل تخصیص نیافته است.

حریرچی با بیان اینکه در کشور تورمی هستیم و رشد ما برابر بودجه عمومی دولت بوده است، تصریح کرد: از سال ٩١ که سال ظلم به بهداشت و درمان مردم بود تا سال ٩٧ که در دولت تدبیر و امید هستیم، بودجه وزارت بهداشت فقط هفت دهم درصد رشد داشته است و سهم ما ۶.۱ از بودجه عمومی و امسال ۶.۸ درصد از بودجه دولت بوده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه سهم وزارت بهداشت نسبت به سال قبل ۰.۸ درصد کاهش یافته است، ادامه داد: می‌گویند افزایش بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی ۲۱ درصد است، اما از نظر وزارت بهداشت افزایش بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۳ درصد است.

وزیر بهداشت چهارشنبه هفته گذشته استعفای خود را تقدیم کرده است

حریرچی با اشاره به اینکه مجلس سال گذشته سه بیماری به هفت بیماری خاص تبدیل کرد و ریالی به بودجه وزارت بهداشت اضافه نشد، تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید با هماهنگی مجلس بیشترین حمایت‌ها از وزارت بهداشت انجام شد و توانستیم طرح تحول سلامت را اجرا کنیم، اما مطالبه ما اجرای قانون و دریافت حق سلامت مردم است.

وی افزود: یکی از این موارد دریافت ده درصد هدفمندی یارانه‌ها است که از سال اول یک درصد ارزش افزوده نیز به میزان کافی تخصیص نیافت؛ ادعا نداریم شاگرد اول دولت هستیم، اما حداقل مثل شاگرد آخر برخورد نشود.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه دو ماه است مقام معظم رهبری دستور دادند ۵۰۰ میلیون یورو داده شود که هنوز انجام نشده است، گفت: باید دست به دست هم بدهیم تا آن‌چه رئیس دولت و سازمان برنامه و بودجه تایید کردند را به خوبی پیش ببریم و کام مردم شیرین‌تر شود.

حریرچی با اشاره به اینکه به نظر اکثر وزرا طرح تحول سلامت بزرگ‌ترین برنامه اجتماعی دولت تدبیر و امید بوده است، اظهار کرد: دکتر هاشمی چهارشنبه گذشته استعفای خود را تقدیم کرده و دوشنبه با معاونین جلسه داشتند، اطلاع رسانی درباره استعفا بر عهده ستاد دولت است و ما در این رابطه اظهار نظر نمی‌کنیم؛ وزیر بهداشت از روز دوشنبه به وزارت بهداشت نیامده است

واعظی: تاکنون استعفای وزیر بهداشت پذیرفته نشده

ايسنا : رییس دفتر رییس جمهور گفت: رییس جمهور تا این لحظه در برابر پذیرفتن استعفای وزیر بهداشت مقاومت کرده است.
 

محمود واعظی، در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت ، اظهار کرد: وزیر بهداشت یکی از وزرای بسیار موفق در دولت یازدهم و دوازدهم است که فعالیت‌های بسیار خوبی داشته‌ و از همه مهم‌تر این که طرح تحول سلامت را به خوبی پیش برده است.

وی ادامه‌ داد: وزارت بهداشت یک وزارتخانه حساس و مهم است و اداره آن نیاز به مدیریت بالا و بودجه دارد. آقای هاشمی اختلاف نظری در رابطه با بودجه وزارت بهداشت دارد و به همین دلیل استعفای خود را تقدیم رییس جمهور کرده است. اما رییس جمهور وی را وزیر بسیار لایق و با عملکرد خوب می داند و به همین خاطر تا الان مقاومت کرده است تا استعفای وی را بپذیرد. تلاش می‌شود با صحبت این مشکل حل شود.

منبع : روزنامه ایران

   نظر شما 
ایمیل :
نظر :
[Valid RSS] Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Windows Communication Foundation AJAX Asp.Net 3.5