موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
تماس با ما اطلاعات شعب ورود اعضا صفحه اصلی
گروه : عمومی
تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ
جریان حاکم بر وزارت بهداشت اجازه برقراری تعادل در پرداخت‌ها را نمی‌دهد
قائم مقام سازمان نظام پرستاری عنوان کرد: جریان حاکم بر وزارت بهداشت اجازه برقراری تعادل در پرداخت‌ها را نمی‌دهد قائم مقام سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه در سال ۹۶ برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بودجه‌ای دیده نشده است، گفت: فضا و جریان حاکم بر وزارت بهداشت اجازه برقراری تعادل در پرداخت‌ها را نداده است.
جریان حاکم بر وزارت بهداشت اجازه برقراری تعادل در پرداخت‌ها را نمی‌دهد
شرح کامل :

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از تسنیم، محمد شریفی مقدم اظهار داشت: اجرای قانون بر زمین مانده تعرفه گذاری خدمات پرستاری مهمترین بخش مطالبات جامعه پرستاری است که مصوبه 4 تیرماه سال 1386 مجلس شورای اسلامی است.

 

 

 

قائم مقام سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: جامعه پرستاری سال‌ها پیگیر اجرای این قانون است تا اختلاف بارز پرداخت‌ها بین گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی به حداقل ممکن برسد و مسیرهای مختلفی را در جهت نیل به این موضوع طی کرده است.

 

 

 

شریفی مقدم با اشاره به اینکه فضا و جریان حاکم بر وزارت بهداشت اجازه برقراری تعادل در پرداخت‌ها را نداده است، اعلام کرد: کم شدن اختلاف پرداختی با وجود تلاش‌های جامعه پرستاری حاصل نشد.

 

 

 

وی با بیان اینکه در نهایت، جامعه عدالت طلب پرستاری به مجلس شورای اسلامی متوسل شده است، عنوان کرد: مجلس قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را در دستور کار خود قرار داد و در کمیسیون بهداشت و درمان و کمیته‌های فرعی و اصلی تصویب کرد.

 

 

 

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: مراحل کارشناسی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری توسط صاحبنظران علم فرآیند و مدیریت انجام شد و در دولت پیشین تمام نظرات کارشناسی در صحن دولت مطرح شد اما جریان حاکم بر وزارت بهداشت اجازه اجرایی شدن این قانون را نداد.

 

 

 

شریفی مقدم با اشاره به اینکه در ابتدای دولت یازدهم از وزیر بهداشت خواسته شد به این امر توجه کند خاطرنشان کرد: تاکنون اراده‌ای در وزارت بهداشت بر اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری دیده نشده است.

 

 

 

وی با تاکید بر اینکه بهترین موقعیت برای اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری می‌توانست همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت باشد بیان کرد: با تزریق منابع مالی هنگفت به این طرح تنها با تخصیص منابع اندکی این قانون قابلیت اجرایی داشت.

 

 

 

قائم مقام سازمان نظام پرستاری اظهار کرد: در وزارت بهداشت نه تنها در سه سال گذشته اقدام خاصی برای جامعه پرستاری انجام نشد بلکه شاهد طرح های ناپخته‌ای هستیم که جامعه پرستاری را آزرده ساخته و فضا را تنش‌زا کرده است.

 

 

 

وی با بیان اینکه زمینه اجرایی شدن این قانون 2 ماه پیش با دستور معاون اول رئیس جمهور در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح شد افزود: نمایندگان وزارت بهداشت چندان مایل نبودند که تعرفه‌ها به شورای عالی بیمه فرستاده شود.

 

 

 

شریفی مقدم با اشاره به اینکه از یک ماه گذشته مبحث تعرفه‌ها از کمیسیون اجتماعی هیئت دولت به شورای عالی بیمه فرستاده شده است گفت: به نظر نمی‌رسد قانون تعرفه‌گذاری به‌زودی اجرایی شود چرا که این امر وابسته به بودجه است.

 

 

 

قائم مقام سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های جامعه پرستاری و تاکید بر لزوم تخصیص بودجه لازم از سوی وزارت بهداشت، در سال 96 برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری بودجه‌ای دیده نشده است.

 

 

 

وی با بیان اینکه مجلس فقط می‌تواند درصد بسیار اندکی از بودجه‌های تعیین شده توسط دولت را جابه‌جا کند گفت: امیدواریم در کمیسیون تلفیق با هوشمندی نمایندگان مردم در مجلس بتوانیم بودجه‌ای را در سال 96 برای اجرایی شدن این قانون بر زمین مانده اختصاص دهیم.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

   نظر شما 
ایمیل :
نظر :
[Valid RSS] Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Windows Communication Foundation AJAX Asp.Net 3.5