موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
تماس با ما اطلاعات شعب ورود اعضا صفحه اصلی
گروه : عمومی
تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ
سیستم بانکداری باید اسلامی شود
یکی از مراجع عظام تقلید از سیستم بانکداری در داخل کشور انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بانک‌ها به شیوه اسلامی کار نمی‌کنند و ربای علنی و آشکار می‌گیرند.
سیستم بانکداری باید اسلامی شود
شرح کامل :

  به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی موسسه آرام میهن اسلامی، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار اعضای هیأت امناء موسسه آرام میهن اسلامی با اشاره به نام‌گذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: باید دید هدف مقام معظم رهبری چه بوده که این نام را انتخاب کردند؛ آیا در مملکت کمبودی دیدند که تذکر دادند یا احساسی پیرامون آن داشتند که سرآمد اول سال گذاشتند؟ تمام این مسائل برمی‌گردد به برخی مسائلی که در کشور اسلامی ما باید عملی شود اما اینطور نشده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما از نظر منابع مالی، اداری و عمل‌های خارجی پیرامون آن، آنطور که باید کار اسلامی انجام نمی‌شود، ابراز کرد: چه راهی برای اسلامی شدن اقتصاد که مورد پسند خدا، پیامبر و ائمه معصومین(ع) است، وجود دارد، اگر اقتصاد را از کانال دین بگیریم مطمئنا اقتصاد اسلامی به وجود می‌آید.

این مرجع تقلید ادامه داد: اگر اقتصاد اسلامی می‌خواهد صورت گیرد باید منابع مأخذه اصلی اصلاح شود چون در غیر این‌صورت بی‌فایده است؛ یک منبع اولیه اصلی امور مالی کشور بانک‌ها است چرا که تا بانک اصلاح نشود جامعه درست نخواهد شد، چون بنیه جامعه روی امور مالی می‌گردد و تا پولی در جامعه نباشد، حرکتی اتفاق نمی‌افتد.

آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کرد: همانطور که انسان احتیاج به انرژی دارد تا از وجود آن بهره‌مند شود، جامعه بشری نیز تا زمانی که مال نداشته باشد پیش نمی‌رود اما باید دید خوراک این جامعه مالی چطور بوده و مورد پسند خدا، پیامبر و ائمه معصومین(ع) است یا خیر؟

این مرجع تقلید ادامه داد: مقام معظم رهبری می‌خواهند کشور در چارچوب اسلام و دین پیش برود که برای تحقق آن باید وضع ادارات درست شود؛ ببینید چقدر در ادارات زیرمیزی رد می‌شود؛ آیا این درست است؟ در کشور اسلامی باید زیرمیزی باشد؟ امام فرمود می‌بینم در آخرالزمان رشوه می‌گیرند و می‌گویند حق حساب است.

وی عنوان کرد: چه وقت می‌شود فرمایش رهبری را عملی کنیم؟ رهبری فرمودند اقتصاد مقاومتی روح‌بخش اقتصاد اسلامی است، یعنی اگر از این راه وارد شویم به خواسته خدا می‌توانیم عمل کنیم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه برای جا افتادن اجناس داخلی در جامعه باید روی پای خودمان بایستیم و کیفیت کارها را بالاتر ببریم، گفت: تمام بدبختی‌های یک کشور موقعی است که دستش به دیگران دراز باشد؛ اگر اقتصاد کشور را با دست خودمان پیش ببریم و به دیگران چشم ندوزیم آنها محتاج ما می‌شوند. امام فرمود ما می‌توانیم همه کار کنیم و واقعا اکنون می‌بینیم جوانان کارهای بزرگی در داخل کشور انجام می‌دهند.

 

* برخی نهادهای مالی حلال و حرام را رعایت نمی‌کنند

رئیس هیأت امنای موسسه آرام میهن اسلامی نیز در این دیدار اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری سال 95 را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری کردند، هیأت امنای موسسه آرام میهن اسلامی نیز تصمیم گرفتند وظیفه خود را در این سال براساس منویات رهبری انجام دهند و کنگره سراسری اقتصاد مقاومتی، تحقق بخشش اقتصاد اسلامی را در این راستا برگزار کنند.

وی با بیان اینکه این کنگره روز پنجشنبه هفته جاری در قم برگزار می‌شود، ادامه داد: نام کنگره "اقتصاد مقاومتی تحقق‌بخش اقتصاد اسلامی" است و این شعار نیز برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است.

اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه مراجع عظام تقلید نسبت به اسلامی‌سازی اقتصاد ملی و همچنین نظام بانکداری اسلامی و غیر ربوی تاکید دارند، کنگره‌ای را با این عنوان برگزار می‌کنیم تا بتوانیم به اندازه و وسع خودمان سهمی در تحقق این امر مهم داشته باشیم.

وی به شرکت کنندگان در این کنگره اشاره کرد و گفت: کنگره با حضور برخی از شخصیت‌های کشوری، مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی، ریاست شورای فقهی بانک مرکزی و برخی دیگر از مسؤولان کشوری و مدیران ارشد استان قم برگزار می‌شود.

رئیس هیأت امنای موسسه آرام میهن اسلامی با تاکید براینکه در این کنگره به سه زاویه مهم و شکل‌دهنده در اقتصاد سالم کشور می‌پردازیم، ابراز کرد: متاسفانه به نظم و بروکراسی ادارات داخل کشور آنطور که باید و شاید توجه نمی‌شود و مدیران و ادارات با برخی از معضل‌ها نمی‌توانند وظیفه‌ خود را به درستی انجام دهند.

وی یکی دیگر از زوایای شکل‌دهنده اقتصاد سالم در کشور را بانک‌ها دانست و افزود: نهادهایی که مدیریت منابع پولی و نقدینگی کشور را برعهده دارند متاسفانه با برخی برنامه‌هایی که اسلامی نیست و نظام بانکداری اسلامی اطلاق نمی‌شود، حلال و حرام را رعایت نمی‌کنند.

اسلامی با بیان اینکه کارآفرینان، صاحبان صنایع و سرمایه که در مباحث تولید و بازرگانی فعالیت اقتصادی دارند، یکی دیگر از بخش‌های تشکیل دهنده اقتصاد سالم هستند، گفت: گاهی اوقات به دلیل سنگ اندازی ادارات و سازمان‌ها دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند سرمایه‌گذاری مناسب داشته باشند که باید این مشکلات را برطرف کنیم تا به سهم خومان تحولی در بحث اقتصادی که متاسفانه پاشنه آشیل بسیاری از مشکلات فرهنگی، فکری، اعتقادی، سیاسی و ... است، ایجاد کنیم.

 

منبع : خبرگزاری فارسی

   نظر شما 
ایمیل :
نظر :
[Valid RSS] Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Windows Communication Foundation AJAX Asp.Net 3.5