موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد موسسه قرض الحسنه پرستاری امام جواد
تماس با ما اطلاعات شعب ورود اعضا صفحه اصلی
گروه : عمومی
تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ تاریخ
گزارش تفضیلی از همایش بزرگداشت روز پرستار
سازمان نظام پرستاری کشور به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت زینب (س) بزرگداشتی با عنوان بزرگداشت روز پرستار برگزار کرد.
 گزارش تفضیلی از همایش بزرگداشت روز پرستار
شرح کامل :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، روز گذشته  سازمان نظام پرستاری کشور به مناسبت میلاد اسوه صبر حضرت زینب (س)  که در تقویم به نام پرستار ثبت گردیده است همایش بزرگداشت روز پرستار در محل سالن همایش های بین المللی رازی برای پرستاران برگزار کرد.

همایش با تلاوت قرآن با صدای گرم استاد محمدرضا حق شناس قاری بین المللی قرآن و سرود ملی آغاز شد . 


 


در ادامه حسین وکیلی مجری خون گرم برنامه که پرستاران سابقه اجرای شیرین او را در برنامه روز پرستار سال 94 بخاطر داشتند در بدو ورود و آغاز مراسم با نشان دادن نماد توام پزشکی و پرستاری حاضرین در جمع را به همراهی در نشان دادن این نماد دعوت کرد.

 

 


وی در ادامه به دلیل مصادف شدن این همایش با مراسم تشییع شهدای آتش نشان، با اعلام یک دقیقه سکوت حاضرین را به همراهی با شهدای حادثه پلاسکو دعوت کرد.


 


رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری و رئیس کل سازمان از میثم ابراهیمی آتش نشان حاضر در جمع به نمایندگی از جامعه آتش نشانان تقدیر و تشکر به عمل آورند و پرستاران نیز با ابراز احساسات در این مراسم از شهدای آتش نشان قدر دانی کردند.

 


 

 

شهرام امیری خواننده پاپ کشور مان نیز با اهدای دو آهنگ ای ساربان و گریه کن ارادت خود را به شهدای آتش نشان کشور ابراز کرد. 

 

 


در ادامه برنامه:

 

سخنرانی ها با خوش آمد گویی و تشکر ازحضور مسئولین کشوری ، اعضای شورای عالی، روسای هیئت مدیره ها، مسئولین سازمان نظام پرستاری و پرستاران از اقصی نقاط کشور توسط طاهره زاهد صفت رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری آغاز شد.

 

وی سازمان نظام پرستاری را به عنوان یک تشکل صنفی و نهاد مستقل دانست که رسالت دفاع از حقوق مردم و پرستاران را بر عهده دارد و زمانی موفق خواهد بود که این رسالت خود را جامه عمل بپوشاند.

 

زاهدصفت با تاکید بر اینکه شدت فرسودگی شغلی در حرفه پرستاری بالاست، گفت: پرستاران با مشکلات روحی و روانی ناشی از شیفت های طولانی مدت و اضافه کاری های اجباری دست و پنجه نرم می کنند.

 

 


در ادامه این همایش دکتر علی محمد آدابی رئیس کل سازمان نظام پرستاری به ایراد سخن پرداخت و گفت: پرستار سیاسی نیست ولی در صحنه های سیاسی کشور حضور فعال دارد.

 

آدابی با اعلام اینکه پرستار دوشادوش پزشک حرکت می کند، گفت: جامعه پرستاری، نقشی را که عهده دار است، به خوبی می داند و می شناسد.

 

وی با عنوان این مطلب که تمام دنیا به پرستار افتخار می کند، افزود: متاسفانه در این دولت، توهین هایی به پرستاری شد که سابقه نداشته است.

 


 

سخنران بعدی در همایش  بزرگداشت روز پرستار دکتر علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بود واظهار داشت: در اهمیت حرفه پرستاری بحثی نیست و جهان و ایران، آن را پذیرفته است.

 

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه، افزود: در راستای برنامه ششم، دو تصمیم مهم برای پرستاری داشتیم. تعرفه خدمات پرستاری در سقف کارانه پرستاری پرداخت خواهد شد  و دیگری تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل می باشد.

 

نوبخت گفت: این قول را به پرستاران می دهیم که به تعهدمان عمل کنیم.

 

 


در ادامه سخنرانی ها دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس شورای اسلامی و میهمان سال گذشته همایش روز پرستار با تشویقات و همراهی پرستاران حاضر در سالن روبرو شد هر بخش از سخنان نایب رییس که در مورد اجرای عدالت و مشکلات و خواسته های جامعه پرستاری بود ابراز احساسات پرستاران را به همراه داشت. وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، گفت: این طرح، قانون نیست و من بارها گفته ام و اعلام کرده ام که اجرای طرح تحول سلامت غیرقانونی است.

 

دکتر پزشکیان با اشاره به انتقاداتی که در برنامه های تلویزیونی از طرح تحول سلامت داشته است، گفت: متاسفانه کل عوامل برنامه نبض شبکه خبر را عوض کردند که دیگر بنده را دعوت نکنند.

 

نایب رئیس مجلس با عنوان این مطلب که صحبت ها و حرف های من ضد خود نیست بلکه ضد بی عدالتی است، گفت: باید با همدلی و درایت، به سمت اجرای عدالت در جامعه برویم. ما انتظار داریم قانون اجرا شود، زیرا آن زمان عدالت اجرا می شود.

 


 

اجرای کنسرت مازیار فلاحی خواننده پاپ کشور مان بخش دیگر برنامه روز همایش بود که با اجرای زنده و نور پردازی خود فضایی دلنشینی برای پرستاران ایجاد کرد. 

 

 


دکتر حیدرعلی عابدی  نماینده پرستار مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ، سخنرانی بعدی همایش روز پرستار بود وی سخنان خودرا با تاکید براین که شورای عالی بیمه باید خدمات پرستاری را به رسمیت بشناسد و آن را تحت پوشش قرار دهد، آغاز کرد.

 

وی افزود: باید از مسئولین بخواهیم مشکلات پرستاران را درک کنند. اگر پرستاران می گویند اعتباربخشی جلوی کار پرستاران و وقت آنها را می گیرد، باید به آن توجه کرد.

 


 ویدا پرویزی فعال صنفی پرستاری آخرین سخنران مراسم روز پرستار بود که برای ایراد سخن به روی صحنه رفت،  او خواسته های جامعه پرستاری را با جملاتی خطاب به ریاست محترم جمهوری عنوان کرد و گفت:

 

آقای رئیس جمهور !

 

 من یک پرستارم ، از همینجا با همین صدای نارس ، با همین فریاد در گلو مانده شما را صدا می کنم به نمایندگی از حجب و حیا و انسان دوستی پرستاران.

 

آقای رئیس جمهور !

 

بدترین دوران پرستاری متاسفانه در دولت تدبیر و امید درگیر بی تدبیری وزارت محترم بهداشت شد و امید بهبود کیفیت مراقبت از سلامت جامعه ناامید شد .

 

آقای رئیس جمهور !

 

در دولت تدبیر و امید بیشترین توهین ها و بدترین برخوردها با پرستاری شد، جایی که پرستاری را به جرم عبور از محل اعتراض به حراست کشیدند ،کیفش و موبایلش را تفتیش کردند، جایی که شریف پرستاری را تبعید کردند به جرم ناکرده ، جایی که معوقات پرستاران از یک سال هم می گذرد ...

 

 آقای رئیس جمهور !

 

شکستن پرستاری ، شکستن سلامت مردم است.

 

 


بخش آخر همایش تجلیل از پرستار هنرمند مستند سازحجت الله عدالت پناه به دلیل مقام اول مستند داد درجشنواره مردمی فیلم عمار، خانواده پرستار مدافع حرم احمد محمدی که در اسارت گروه های تکفیری است، خانواده پرستار ایثارگر و بخشنده سمیه تفکری به دلیل اهدای اعضای بدن ، خانواده پرستار شهید محمدحسن قاسمی مدافع حرم اهل بیت(ع) ، پرستار ارزشی سید داوود تدریسی جانباز و مدافع حرم اهل بیت، پرستار ایثارگر محمد صادقی به دلیل شهادت درحین عملیات با سقوط هلی کوپتر اورژانس، پرستار بازنشسته سیده شاهرخ قدیری به خاطر یک عمر تلاش و خدمت بی وقفه، پرستار ورزشکار منصور حیدری به دلیل کسب مقام اول کشوری در مسابقات دوچرخه سواری، فعال دانشجویی محمد اسدآبادی، فعالین صنفی ویدا پرویزی، صدیقه رستمیان، صفیه رشیدی به عمل آمد.

 


 

 

 

 


قرعه کشی جهت افراد حاضر در سالن برگزار شد و جوایزی به40 نفر حاضرین اهدا گردید.

 

در پایان عکس یادگاری با مسئولین و اعضای شورای عالی گرفته شد و از حاضرین با صرف نهار خداحافظی شد.

 


 


علاقمندان جهت مشاهده تصاویر بیشتر اینجا کلیک نمایید.

منبع : نظام پرستاری

   نظر شما 
ایمیل :
نظر :
[Valid RSS] Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional Windows Communication Foundation AJAX Asp.Net 3.5